© 2018 // Rootslane OÜ

  • w-facebook

Hüpnoosist

Hüpnoos on kõige enam eelarvamuste ja väärarusaamadega koormatud intuitiivteadus. Ühed pelgavad, teised arvavad, et tegelikult pole midagi sellist üldse võimalik. Ometi on hüpnoosi olemust nüüdseks täiesti piisavalt kirjeldatud ja ka teaduslikult selgitatud. Selle nähtuse arusaadavaks tegemisel oleks vast kõige õigem austada seisundi mõistest. Me ei ole kogu aeg ühesuguses teadvusseisundis. Enamuse ajast enamus inimesi küll on argiselt mõtlevad ja kaalutleva, mistõttu neile võib jääda mulje, et selline ongi inimese ainus normaalne meeleseisund. Teisalt teab aga isegi iga viimane joodik, et täiesti reaalsed on vähemalt kaks väga erinevat seisundit: joove ja pohmell- üks hea , teine väga paha.

  Loomeinimesed teavad, et on eriline inspiratsiooniseisund, milles nad oma teosed loovad, tavalises argiteadvuse seisundis ei tuleks midagi välja. Selle tähelepanekuga oleme juba liikunud asjale päris lähedale. On eriline seisund, millest inimese loovad võimed on märksa vabamad kui tavalises argiseisundis. Erinevad õpetused nimetavad seda seisundit erinevalt, aga üldiselt lihtsalt öeldes on see muudetud teadvuseseisund. Selles seisundis on inimene ühenduses oma alateadvusega. Midagi haruldast ega mõistetamatut selles ei ole, päris tavalised inimesedki on seda kogenud, kui nad keskendunult midagi teevad. Muidugi on nendel seisunditel erinevaid varjundeid, aga üldiselt põhimõte on sama. Muudetud teadvuse seisundis on võimalik lahendada sinu elus tekkinud küsimusi ja hüpnoos annab sulle võimaluse vastused kätte saada iseenda seest, mitte ei lase seda kellegil teisel teha. Kui inimene saab vastused turvaliselt kätte iseenda seest, siis ta tegeleb nendega ja võtab selle üheks oma eesmärgiks, et need ära lahendada. 

  

Sõltuvused

Üks populaarsemaid asju, mida hüpnoos suudab teha on sõltuvustest vabanemine. Hüpnoosi edu võti on, et see ei võitle ainult sõltuvusega nagu muud vahendid, näiteks plaastrid. Hüpnoos programmeerib alateadvusest sõltuvusest loobuma, see lõhub seose sõltuvust vallandavate tegurite ja sõltuvuse vahel.

Vallandajaks võib olla tass kohvi, pingeid tekitav telefonikõne, ärikohtumine või lihtsalt lõunasöögi lõpetus. Igal sõltlasel on üks või mitu sellist päästikut, mis tekitavad soovi süüdata sigaret või tõsta klaas. Seosed teatud vallandavate tegurite ning sõltuvuse vahel eksisteerivad alateadvuses ja jäävad sinna isegi siis, kui füüsiline sõltuvus on kadunud. Kui aga hüpnotiseerija viib suitsetaja alateadvusesse õigeid sisendusi ja leiab üles need emotsionaalsed signaalid, mis sellele sõltuvusele päästikuna mõjusid, siis seosed kaovad või veelgi parem asenduvad. Hüpnotiseerija saab kliendi nõusolekul kahjuliku tegevuse asendada alateadvuses tervislikuma harjumusega.

 

Hüpnoterapeut sisendab alateadvusele, et kui patsient tunneb soovi näiteks suitsetada, joob ta vett, sööb puuvilju või helistab mõnele endisele sõltuvuse all kannatajale, kes teda selles protsessis teotaks. Nagu kõikide teemade juures on sõltuvuse puhul hästi oluline töö iseendaga ja 100% vastutuse endale võtmine. Keegi ei saa sind panna loobuma sõltuvusest, kui sa seda ise tegelikult ei soovi. 

Foobiad, hirmud

Foobiad ja hirmud võivad meie elu muuta piinavaks. Kõrvalseisjana võivad need hirmud tunduda täiesti ebaloogilised ja mõistusevastased. Inimsesele, kellel on foobia, on hirm aga liigagi tõeline. Foobiaid on mitmesuguseid; tegelikult võib inimene hirmu tunda praktiliselt kõige ees.

 

Tavalisemad foobiad on hirm lendamise ees. Lisaks veel hirm tee ületamise, vee, arvutite, kasside,koerte, madude ees- nimekiri on lõputu. Tihti on foobia tähtsusetu, et sellepärast ei pea eriti muretsema. Näiteks, kui sul on haiglaslik hirm mägede ees, kuid elad terve elu Eestis , ei põhjusta see foobia suure tõenäoususega erilisi probleeme. Samuti kartes kohutavalt lehmi, ei mõjuta see elu kuigi palju, kui elatakse suuremates linnades. Kuid väga sageli võivad foobiad, nagu hirm lendamise, liftide ja avatud ruumi ees, kujuneda tõsiseks takistuseks normaalse elu elamisel.

 

Enamikul juhtudest on hüpnoos väga efektiivne abinõu nendest tülikatest hirmudest üle saamisel. Tavaliselt piisab 1-3 seansist, et hirm täielikult eemaldada.

Kaaluhüpnoos

Liigsöömine on üks levinuimaid kahjulikke harjumusi Lääne ühiskonnas. Selle tagajärgedeks on ülekaal ning terve rida tervise- ning sotsiaalseid probleeme. Tundub täiesti ebaõiglane, et mõned inimesed võivad süüa ükskõik kui palju, ilma et natukenegi kaalu lisanduks, samas kui teised võtavad juurde väga kergesti. Viimastel võib lõputu dieetide ja kaotatud kaalu tagasitulemise ning seejärel uute diietide nõiaring olla väga vaevaline. Söömisharjumusi on raske muuta ning kahjuks tulevad paljudel inimestel dieediga kaotatud kilod lõpuks tagasi.

 

Hüpnoosiga saab säärasesse nõiaringi sattunud inimesi aidata, programmeerides nende alateadvust tahtma vähem süüa, sööma tervislikumat toitu ning mõtlema ja käituma saledana. Transi ajal on patsiendile võimalik sisendada, et ta ei sooviks näksida toidukordade vahepeal ega telerit vaadates rämpstoitu ja magusat süüa. Selle asemel asendatakse need harjumused uutega, näiteks puuviljade söömise, vee joomise, trenni tegemise või koeraga jalutamisega.

 

Lisaks leiame transi ajal sinu alateadvusest üles emotsioonid, mida sa toiduga alateadlikult toidad/maha surud. Koos dieediprogrammiga ja trenniga võib kaaluhüpnoos olla väga efektiivne vahend püsivaks kaalu langetamiseks. 

Alateadlikud mustrid

Meil kõigil on lapsena kaasa antud täiskasvanu ellu mingisugused mustrid. Neid on inimesel nii häid, kui halbu ja mõnikord inimene ei mõistagi, et tema käistumise taga on lapsepõlvest kaasa saadud muster. Näiteks üks levinuimaid mustreid on just seotud söögiga. Tihti lapsevanemad annavad lapsele kätte tema rahustamiseks lutipudeli(näiteks piimaga) ja laps registreeib sellel hetkel oma alateadvusesse, et toiduga emotsiooni maha vaikimine on täiesti normaalne. Või kui laps näeb kõrvalt vanemate jagelemist raha ja varade teemal, sellel hetkel võib laps võtta oma alateadvusesse signaali, et omamine on halb ja edaspidises elus võib täiesti normaalne nähtus olla, et kõik isiklik vara on kolmanda isiku nimele kirjutatud. Need on vaid mõned näited mustritest, mis meid elus juhivad.

 

Hüpnoosiga on võimalik nende mustrite tekkimise kohad üles leida ja seejärel see muster tühistada ja anda endale võimalus elu hakata elama täiel rinnal.